Szukać biura na własną rękę czy skorzystać z pomocy specjalistów?


W działalności każdej firmy co kilka lat następują zmiany i często wiążą się one z koniecznością przeniesienia siedziby firmy. Jak najlepiej to zrobić? Czy szukać biura samemu? Czy oddać się w ręce specjalistów?

Szukać biura na własną rękę czy skorzystać z pomocy specjalistów?

Wiele firm w początkowej fazie poszukiwań decyduje się na samodzielne działania. Wydaje się to stosunkowo łatwe ze względu na powszechną dostępność informacji udostępnianych przez Internet. Jednakże przeczesywanie setek stron i ofert okazuje się zbyt czasochłonne oraz nieefektywne, klienci więc (po spędzeniu wielu godzin przy komputerze) najczęściej decydują się na skorzystanie z pomocy specjalistów.

Ważne, abyś na początku poszukiwań bardzo konkretnie określił swoje zapotrzebowanie i odpowiedział na kilka pytań:

  1. Jakie są preferowane dzielnice, w których chcesz pracować?
  2. Ile osób pracuje w firmie?
  3. Ile potrzebujesz pokoi, sal konferencyjnych?
  4. Jaki jest termin Twojej przeprowadzki?
  5. Na jaki okres czasu chcesz wynająć biuro?
  6. Czy potrzebujesz miejsca parkingowe? Ile?
  7. Jakiego standardu i udogodnień w biurowcu oczekujesz? (Podpowiadamy w tej kwestii tutaj: Nowy biurowiec czy trochę starszy?)
  8. Podaj przybliżony miesięczny budżet przeznaczony na wynajem. To ważna informacja, która od razu ukierunkuje poszukiwania,
  9. Podaj inne istotne informacje, np. czy potrzebujesz, aby w pobliżu nowej siedziby znajdowała się stacja metra lub czy chciałbyś posiadać stację do ładowania samochodów elektrycznych w garażu podziemnym biurowca 

Jeżeli uznasz, że nie jesteś w stanie odpowiedzieć na część wymienionych zagadnień oraz masz już dość szukania informacji w Internecie to polecamy skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w wynajmie powierzchni biurowych. 

Doświadczeni agenci doradzą Ci i przedstawią aktualne, dostępne oferty powierzchni biurowych do wynajęcia, które spełniają Twoje oczekiwania. Z listy propozycji wybierzesz te, które najbardziej Ci odpowiadają. Następnie doradca umówi spotkania z właścicielami lub zarządcami biurowców i dokona ich prezentacji. Po ich obejrzeniu dokona dla Ciebie porównania i analizy obejrzanych budynków. Pamiętaj, iż agent koordynuje spotkania z właścicielami, architektami, specjalistami od spraw technicznych, prawnikami itd. w taki sposób, aby wesprzeć Cię w dokonaniu wyboru najlepszej lokalizacji i optymalnego biura dla Ciebie!

Poszukujesz biura? Polecamy się! Nasza firma NIE POBIERA PROWIZJI OD KLIENTÓW POSZUKUJĄCYCH!

 

(22) 33-11-222, biuro@kgpp.pl (22) 33-pokaż numer, biuro@kgpp.pl