Lokalizacja – która dzielnica jest najlepsza do pracy? Śródmieście, a może inne dzielnice?


Przy wyborze lokalizacji dla nowej siedziby firmy należy rozważyć wiele czynników. Odpowiadając sobie na kilka pytań, które znajdziesz poniżej, bez problemu dowiesz się jaka lokalizacja będzie dla Ciebie najlepsza.

Lokalizacja – która dzielnica jest najlepsza do pracy? Śródmieście, a może inne dzielnice?

1.   Czy firma w Twojej branży potrzebuje prestiżu oraz wysokiego standardu biurowca? Za najbardziej prestiżowe biurowce uchodzą te znajdujące się w centrum Warszawy, jednakże biurowce o wysokim standardzie można znaleźć już niemal w każdej dzielnicy miasta.

2.  Jaki miesięczny budżet na wynajem biura może przeznaczyć Twoja firma? Biurowce w tzw. Centralnym Obszarze Biznesu (COB) są droższe niż w innych dzielnicach. COB obejmuje dzielnice centralne miasta - w Warszawie to część Śródmieścia, Woli, Mokotowa i Żoliborza.

3.    Czy potrzebujesz miejsc parkingowych dla pracowników? Pamiętaj, iż koszt miejsca parkingowego w COB jest znacznie wyższy niż w innych rejonach Warszawy,

4.    Biurowce zlokalizowane w pobliżu stacji metra oraz linii tramwajowych cieszą się dużym powodzeniem wśród Najemców, w związku z czym ich czynsze nie należą do najniższych. Czy zależy Ci na bezpośrednim dostępie do komunikacji miejskiej?

5.   Aktualnie najbardziej atrakcyjne czynsze oferują biurowce zlokalizowane na Służewcu na tzw. Mordorze, oraz te znajdujące się w dzielnicach oddalonych od COB. Czy Twoje biuro musi znajdować się w Centrum miasta?

Decyzja o wyborze lokalizacji dla Twojej firmy należy do Ciebie, choć mamy nadzieję, iż nasz mini-kwestionariusz nieco pomógł Ci w wyborze. Na początku określ swoje preferencje i zapotrzebowania, a wtedy na pewno nie stracisz dużo czasu na poszukiwania nowego biura. 

POWODZENIA!

(22) 33-11-222, biuro@kgpp.pl (22) 33-pokaż numer, biuro@kgpp.pl